Hallitus

Hallitus 2019

Puheenjohtaja

Tutkijatohtori Reetta Muhonen (Tampereen yliopisto), reetta.muhonen at tuni.fi

Jäsenet

Yliopistotutkija Heini Hakosalo (Oulun yliopisto), heini.hakosalo at oulu.fi

Johtava tiedeasiantuntija Otto Auranen (Suomen Akatemia), otto.auranen at iki.fi

Dosentti Ismo Kantola (Turun yliopisto) ismo.kantola at utu.fi

Matemaatikko Antti Lempinen (Åbo akademi) antti.lempinen at abo.fi

Apulaisprofessori Elina Mäkinen (Tampereen yliopisto) elina.makinen at tuni.fi

Väitöskirjatutkija Erika Lilja (Tampereen yliopisto) erika.lilja at tuni.fi

Väitöskirjatutkija Minna Saariketo (Tampereen yliopisto), minna.saariketo at tuni.fi

Tutkija Sampsa Saikkonen (Helsingin yliopisto), sampsa.saikkonen at helsinki.fi

Väitöskirjatutkija Jaakko Taipale (Helsingin yliopisto), jaakko.taipale at helsinki.fi

Sihteeri-taloudenhoitaja

Väitöskirjatutkija Minna Saariketo (Tampereen yliopisto), minna.saariketo at tuni.fi