Hallitus

Kuvassa vuoden 2019 hallitusta Nordic STS -konferenssissa Tampereella

 

Hallitus 2021

Puheenjohtaja

Tutkijatohtori Jaakko Taipale (chair at fssts.fi)

Jäsenet

Johtava tiedeasiantuntija Otto Auranen (Suomen Akatemia), otto.auranen at iki.fi

Tutkijatohtori José A. Cañada (Helsingin yliopisto), jose.a.canada at helsinki.fi

Tutkijatohtori Terhi Esko (Helsingin yliopisto), terhi.esko at helsinki.fi

Väitöskirjatutkija Outi Koskinen (Helsingin yliopisto), outi.koskinen at helsinki.fi

Väitöskirjatutkija Erika Lilja (Tampereen yliopisto) erika.lilja at tuni.fi

Tutkijatohtori Ilkka Lähteenmäki (Oulun yliopisto), ilkka.o.lahteenmaki at oulu.fi

Kollegiumtutkija, yliopistotutkija Reetta Muhonen (Turun yliopisto ja Tampereen yliopisto) reetta.muhonen at tuni.fi

Väitöskirjatutkija Anuradha Nayak (Lapin yliopisto), anuradha.nayak at ulapland.fi

Tutkijatohtori Minna Vigren (Tukholman yliopisto), minna.vigren at dsv.su.se

Tutkija Sampsa Saikkonen (Helsingin yliopisto), sampsa.saikkonen at helsinki.fi

Väitöskirjatutkija Samuel Salovaara (Lapin yliopisto), samuel.salovaara at ulapland.fi

Sihteeri-rahastonhoitaja

Väitöskirjatutkija Ville Heilala (Jyväskylän yliopisto), secretary at fssts.fi