Suomen tieteen- ja teknologiantutkimuksen seura ry

Hallitus

 

Hallitus 2018

 

Puheenjohtaja

Tutkijatohtori Reetta Muhonen (Tampereen yliopisto), reetta.muhonen at uta.fi

Jäsenet

Tiedeasiantuntija Otto Auranen (Suomen Akatemia), otto.auranen at iki.fi

Väitöskirjatutkija Harley Bergroth (Turun yliopisto), harley.bergroth at utu.fi

Yliopistotutkija Heini Hakosalo (Oulun yliopisto), heini.hakosalo at oulu.fi

Dosentti Ismo Kantola (Turun yliopisto) ismo.kantola at utu.fi

Matemaatikko Antti Lempinen (Åbo akademi) antti.lempinen at abo.fi

Tutkijatohtori Elina Mäkinen (Tampereen yliopisto) elina.makinen at staff.uta.fi

Väitöskirjatutkija Minna Saariketo (Tampereen yliopisto), minna.saariketo at uta.fi

Tutkija Sampsa Saikkonen (Helsingin yliopisto), sampsa.saikkonen at helsinki.fi

Väitöskirjatutkija Jaakko Taipale (Helsingin yliopisto), jaakko.taipale at helsinki.fi

 

 

Sihteeri-taloudenhoitaja

Väitöskirjatutkija Maiju Tanninen (Tampereen yliopisto), maiju.tanninen at staff.uta.fi